Časté dotazy

Jak dlouho trvá, než budou stránky připraveny?

Základní verze stránek bude připravena do tří dnů od objednávky. Jak dlouho bude trvat, než se dostanou do finální podoby pak závisí především na vás a na tom, jak rychle nám dodáte další podklady pro doplnění obsahu stránek a seznam obyvatel domu, kterým máme vytvořit účet pro přístup do interní části stránek.
Celá webová prezentace vašeho družstva nebo společenství tak může být hotovo do týdne.

Na stránkách mi chybí nějaká funkce, je ji možné přidat?

Stránky jsme se pokoušeli vytvořit tak, aby pokryli pokud možno všechny potřeby družstev a společenství vlastníků. Pokud vám nějaká funkčnost chybí je ji samozřejmě možné dodělat. Případná cena změn pak záleží na jejich rozsahu, drobné úpravy pro vás rádi provedeme zdarma.

K čemu je vlastní CZ doména? Musím ji mít? Proč se za ni platí navíc?

Jestli chcete mít vlastní českou doménu a tedy adresu stránek ve tvaru www.mojeulice123.cz, je zcela na Vašem uvážení. Výhodou pro Vás může být snazší zapamatovatelnost takové adresy a samozřejmě pokud se někdy rozhodnete nechat si stránky spravovat od někoho jiného, tato doména Vám zůstane.

Registrační poplatek za české domény určuje a vybírá (prostřednictvím registrátorů) sdružení CZ.NIC, které je ze zákona správou českých domén pověřeno.

Jsou stránky zálohované, garantujete dostupnost?

Soubory, které na stránky nahrajete i jejich obsah je denně zálohován. V případě chyby, havárie nebo nechtěného smazání dokumentů je tak možné ztracená data snadno obnovit.
Dostupnost stránek je garantována na 99.5 %, při nepřetržitém provozu to tak znamená, že za rok budou stránky nedostupné maximálně po dobu 44 hodin (a také celých 8 716 hodin, kdy dostupné budou). To pokrývá všechny nenadálé drobné výpadky a technické problémy. Údržba stránek vyžadující odstávku tvoří maximálně jednotky minut měsíčně a probíhá pouze v nočních hodinách.

Co když už nebudu dále stránky chtít?

Pokud pro své družstvo či společenství dále stránky nechcete provozovat, stačí nás o tom informovat alespoň týden před koncem měsíce, ke kterému si přejete stránky zrušit. Nemusíte čekat, až Vám „vyprší“ předplacené období, pokud máte zaplaceno dopředu na delší časové období, „zbývající“ částku Vám vrátíme.
Po ukončení provozu stránek Vám pošleme všechny Vámi na stránky nahrané soubory a dokumenty. Vytvořený obsah (novinky, diskuse na fóru...) Vám pošleme v podobě výpisu (dumpu) z databáze, který můžete použít pro případné vytvoření stránek u jiného poskytovatele.